Non-stick Toz Boyalar

   

Akzo Nobel Non-Stick Boyaları ile yüksek ısı ve non-stick özellikleri gereken uygulamalar üzerinde uzmanlaşmıştır. Çelik, fosfatlanmış çelik, alüminize çelik ve alüminyum parçalar dahil, hemen hemen her metal parçaya uygulanabilecek tek kat non-stick (yapışmaz) toz boya tasarımı yapmaktayız. Bu sistemler, tek kat uygulamalı olup elektrostatik uygulanmaktadır. Genellikle reçine sistemleri modifiye edilmiş silikon / PTFE kimyaları üzerine kurulmuştur. Değişik renk ve metalik efektlerde üretilebilir.

Yüksek ısı / non-stick boya sınıflandırmamız:

-Tek kat yiyecek-içecek onaylı sistemler

-Tek kat yüksek ısı sistemleri

-Dekoratif uygulamalar için yüksek ısı sistemleri

YİYECEK-İÇECEK FDA SİSTEMİNE UYGUN BOYALAR

Tek kat sistemler, boyanın yiyecek-içecekle temas edeceği yerlerde kullanılmaktadır. Bu boyalar 230 santigrat derecelere kadar metal maşa kullanımında aşınmaya dayanıklı formüle edilebilmektedir. Genellikle tava, tencere, mutfak ekipmanları, iç ve dış mekan pişirme gereçleri için kullanılmaktadır.

Açık gümüş renginden metalik siyaha kadar değişik "doğal" renk tonları bulunmaktadır.

650 santigrat DERECEYE KADAR YÜKSEK SICAKLIKLARA DAYANABİLEN SİSTEMLER

Tek kat yüksek ısı sistemleri çok yüksek sıcaklık gerektiren uygulamalarda kullanılmaktadır. Bu sistemler kesintisiz 24 saat 650 santigrat derecelere kadar olan sıcaklıklara dayanmak üzere formüle edilmişlerdir.Genel uygulama alanları, mangal/barbekü/ızgara kapakları, damlama tavaları, demir taban levhaları, bacalar ve conta, piston, susturucu gibi otomotiv parçalarıdır.Kürlenme 230 santigrat derece olarak belirlenmiştir ancak son kürlenme, kullanım sırasında daha yüksek derecelerde olmaktadır. Çok yüksek derecede uygulamalar için en iyi metal parça alüminize çeliktir.